2024-03-18

www.e-kinas.lt – nuo šiol ne tik kino, bet ir fotografijų archyvas internete!

www.e-kinas.lt – nuo šiol ne tik kino, bet ir fotografijų archyvas internete!

 

Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomos fotografijos nuo šiol pasiekiamos lengviau – jas peržiūrėti galima archyvo kino ir fotografijos paveldo platformoje e-kinasŠiuo metu www.e-kinas.lt jau galima rasti kone 70 000 fotografijų, ir šis skaičius kasdien vis auga. Iki 2024 metų pabaigos šioje platformoje planuojama peržiūrai pateikti apie 250 000 fotografijų, tad  įvairių sričių specialistai, fotografijos mėgėjai, tyrinėtojai, moksleiviai ar tiesiog smalsūs žmonės turės galimybę dar geriau pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą.

Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomų fotografijų kiekis – vienas didžiausių ir istorinės vertės prasme vienas reikšmingiausių Lietuvoje. Fotografijų chronologinės ribos nuo XIX a. antrosios pusės iki pat šių dienų, o temų sąrašas aprėpia įvairiausias sritis: meną, mokslą, sportą, politiką, verslą ir ekonomiką, aplinkosaugą, mediciną, švietimą, technologijas ir kt. Fotografijų autorių sąrašas taip pat įspūdingas – jame per 3000 įvairiais laikotarpiais gyvenusių profesionalių bei mėgėjų fotografų  pavardžių bei fotoateljė pavadinimų. 

Portale E-kinas sudaryta galimybė tiesiogiai užsisakyti aukštos raiškos fotografijų kopijas, pateikti užklausą teminei paieškai, gauti leidimą naudoti. Galite ne tik tyrinėti fotografijas pagal pasaulio žemėlapį ar pasirinktą dešimtmetį, bet ir virtualioje erdvėje susikurti savo parodą ar asmeninę galeriją.

Puslapyje numatyta galimybė papildyti fotografijų metaduomenis, patikslinant aprašą, datą ar vietą, arba tiesiog pakomentuoti fotografijas – pasidžiaugti atradimais ar įžvalgomis, patikusiomis nuotraukomis pasidalyti socialiniuose tinkluose.

O tiems, kurie Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomas fotografijas nori išvysti ne virtualioje erdvėje, archyvas suteikia galimybę pasiskolinti parengtas kilnojamąsias parodas –  jas galėsite eksponuoti Jūsų pasirinktose erdvėse. Skolinamų parodų sąrašas bus  nuolat atnaujinamas ir pildomas. 

Kviečiame naudotis portalo E-kinas paslaugomis!